Дозвіл на викиди в атмосферу

04.12.2019

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Етапи розробки дозвільних документів на викиди в атмосферу:

  • Визначення кількісних і якісних показників джерел викидів;
  • Інвентаризація стаціонарних джерел викидів, підготовка і реєстрація звіту по інвентаризації;
  • Подача оголошення в газету про наміри підприємства отримати дозвіл на викиди;
  • Отримання довідки про фонові концентрації в районі розміщення підприємства і короткою кліматичної характеристики місцевості;
  • Розробка документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
  • Отримання погодження про можливість отримання дозволу на викиди від органів державної санітарно – епідеміологічної служби;
  • Супровід та погодження розробленої документації для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Закони України, яких необхідно дотримуватися при отриманні дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря:

    1. Закон України “Про охорону атмосферного повітря”. Постанова Верховної Ради України 16.10.92р. №2708-12.
    2. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про охорону атмосферного повітря”” від 15.11.24р. №4017.
    3. Наказ Мінприроди № 7 від 10.02.1995 року “Про затвердження інструкції про зміст та порядок складання  звіту проведення інвентаризації забруднюючих речовин на підприємстві”.
    4. Наказ №108 від 09.03.2006 “Про затвердження інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців”.
    5. Державні санітарні правила планування і забудови населених пунктів, затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 р. № 173 «Санітарна класифікація підприємств, виробництв, споруджень і розміри санітарно-захисних зон для них».
    6. Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць від забруднення хімічними і біологічними речовинами. ДСП 201-97. МОЗ України.
    7. Постанова КМУ України №1598 від 29.11.2001 р. “Про затвердження переліку найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню”.
    8. Наказ Мінприроди України №177 від 10.05.2002 року “Про затвердження інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря”.
    9. ОНД-86 “Методика расчета концентраций в атмосферном воздухе вредных веществ, содержащихся в выбросах предприятий”. Госкомгидромет. 1987г.
    10. КНД 211.2.3.063-98 “Відбір проб промислових викидів”.

Термін виконання робіт: від 90 діб.

Термін дії документа: 7 років для першої групи, 10 років — для другої, а для третьої — необмежений.

Ціна: від 40 000 грн.

 

Задати питання фахівцю

     

    Сьогодні існують певні нормативно-правові акти, яких слід чітко дотримуватись, оформлюючи дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на рівні законодавства України. Всі необхідні роботи виконуються протягом 90 діб, їх кінцевий строк виконання повністю залежить від багатьох факторів. Документ має термін дії 7, 10 років або навіть необмежений, якщо для цього існують певні підстави, які визначаються в індивідуальному порядку.

    Висококваліфіковані фахівці ТОВ “Екологічний консалтинг”, які мають багатий досвід, в повному обсязі нададуть відповідь на всі питання, безкоштовно проконсультують та допоможуть вирішити важливі проблеми, керуючись законодавством України і враховуючи безліч важливих моментів.

    Таким чином, якщо всі вимоги, які встановлені на державному рівні, виконані, то дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря буде  отримано, і всі проблеми вирішаться з мінімальними витратами особистого часу і сил.

    Для того, щоб майбутні покоління могли жити повноцінно і користуватися природніми ресурсами, як і ми сьогодні, дуже важливо вже зараз піклуватися про те, щоб якомога менше шкідливих речовин забруднювали навколишнє середовище. Виникають ситуації, коли законом України дозволяється здійснити викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на території того чи іншого підприємства, при цьому важливо зібрати необхідні документи і виконати певну послідовність дій. Наше товариство приходить на допомогу в багатьох випадках, а завдяки багаторічному досвіду гарантує швидкий результат.

    Офіційний дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря представляє собою документ, завдяки якому у тієї чи іншої організації з‘являється можливість стаціонарними джерелами здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря в певному обсязі. Дуже важливо погоджувати всі дії з законодавством України і дотримуватися певної послідовності.

    Сьогодні дозвіл на викиди в атмосферу можна отримати, звернувшись до органів Мінприроди, а термін дії такого документу буде повністю залежати від групи, до якої відноситься підприємство, і деяких індивідуальних особливостей. Невідкладно проводиться інвентаризація викидів забруднюючих речовин, без якої неможливо перейти до виконання усіх послідуючих дій.

    Кваліфіковані фахівці ТОВ “Екологічний консалтинг” з радістю нададуть відповідь на всі Ваші питання.